Kontakty

     YouTube    Instagram       Dostępność strony i teatru

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

ul. Kazimierza Karasia 2
00-327 Warszawa
tel. (centrala) +48 22 505 92 00
RIK 2/99, NIP: 525 000 97 66, REGON: 000278362
https://teatrpolski.waw.pl
https://wlabiryncieteatru.pl
https://bip2.teatrpolski.waw.pl

Duża Scena: ul. Karasia 2
Scena Kameralna im. Sławomira Mrożka: ul. Sewerynów
Café Teatr: ul. Karasia 2

> MAPA I DOJAZD DO TEATRU
> STREET VIEW - obraz Google Maps
> FOTOPLAN MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY 

Dostępność architektoniczna DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA - WIĘCEJ.

Główna kasa biletowa
ul. Krakowskie Przedmieście 6
tel. 22 505 92 90, bilety@teatrpolski.waw.pl
numer konta bankowego: 34 1020 1042 0000 8202 0544 1185

 

Jak dojechać do Teatru Polskiego?

Znak samochodu  Dojazd samochodem

Duża Scena znajduje się przy ul. Kazimierza Karasia 2. Dojazd od ul. Tamka lub Świętokrzyskiej - skręt na rondzie w ul. Mikołaja Kopernika i prosto do ul. Karasia; dojazd od ul. Topiel - w górę ulicą Oboźną (jednokierunkowa) i skręt w lewo w ul. Karasia.
Scena Kameralna znajduje się przy ul. Sewerynów. Dojazd od ul. Tamka lub Świętokrzyskiej - skręt na rondzie w ul. Mikołaja Kopernika, następnie skręt w prawo w ul. Juliana Bartoszewicza i pierwszą w lewo, ul. Sewerynów; od ul. Topiel - w górę ulicą Oboźną do ul. Sewerynów.
Z ul. Krakowskie Przedmieście nie istnieje bezpośredni dojazd samochodem do Teatru. Przy budynku Teatru, wzdłuż ul. Kazimierza Karasia oraz ul. Sewerynów znajdują się strefy płatnego parkowania, vis a vis wejścia na Dużą Scenę znajduje się dodatkowo płatny parking strzeżony.

Znak autobusowy Dojazd autobusem

Przystanek Uniwersytet na ul. Krakowskie Przedmieście, linie: 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 302, 503, 518, E2, N44
lub przystanek Nowy Świat na ul. Świętokrzyskiej, linie: 106, 178, 302.
Duża Scena - dojście do ul. Kazimierza Karasia 2 od przystanku Uniwersytet możliwe jest ul. Oboźną - skręt w lewo z Krakowskiego Przedmieścia w pobliżu Pałacu Staszica i pomnika Mikołaja Kopernika; dojście od przystanku Nowy Świat możliwe jest ul. Świętokrzyską, wzdłuż budynku Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, następnie skręt w lewo na rondzie, w ul. Mikołaja Kopernika i prosto - przedłużenie w ul. Kazimierza Karasia.
Scena Kameralna (tył budynku Dużej Sceny) - dojście od ul. Kazimierza Karasia do ul. Sewerynów przez Pasaż Arnolda Szyfmana.

Znak metra warszawskiego Dojazd metrem

Dojazd II linią metra do stacji Nowy Świat - Uniwersytet, wyjście ze stacji oznaczone nr 1.
Opcja 1: po wyjściu ze stacji kierować się prosto ul. Świętokrzyską w kierunku ul. Tamka, wzdłuż budynku Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, skręt w lewo (na rondzie) w ul. Mikołaja Kopernika i prosto - przedłużenie w ul. Kazimierza Karasia.
Opcja 2: po wyjściu ze stacji skręcić w lewo, w ul. Krakowskie Przedmieście, następnie w prawo przy pomniku Mikołaja Kopernika i Pałacu Staszica w ul. Oboźną lub ul. Mikołaja Kopernika, prosto do ul. Kazimierza Karasia.
Dojście ze stacji metra zajmuje około 3-4 minut.
Duża Scena - wejście od ul. Kazimierza Karasia 2, dojście z ul. Oboźnej lub ul. Mikołaja Kopernika.
Scena Kameralna (tył budynku Dużej Sceny) - dojście od ul. Kazimierza Karasia do ul. Sewerynów przez Pasaż Arnolda Szyfmana.

Dojazd rowerem miejskim

Najbliżej Teatru Polskiego stacja miejskiego systemu wypożyczalni rowerów Veturilo znajduje się przy stacji metra Nowy Świat - Uniwersytet (numer stacji: 9494) oraz przy pomniku Mikołaja Kopernika u zbiegu ulic Oboźna/Kopernika (numer stacji: 9495). Więcej o wypożyczaniu publicznych rowerów w Warszawie na stronie www.veturilo.waw.pl.

Dostępność architektoniczna

- Budynek Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie jest dostosowany do potrzeb widzów z niepełnosprawnościami ruchowymi. Teatr posiada dwie sceny. Dużą Scenę przy ul. Karasia 2 oraz Scenę Kameralną z wejściem od ul. Sewerynów.
- Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich dostępne są zarówno Scena Kameralna, znajdująca się na pierwszym piętrze (wyposażona w windę) i Duża Scena Teatru znajdująca się na parterze.
W budynku Teatru znajdują się toalety (na parterze) przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach.
- Niekiedy zdarza się jednak, że ze względów scenograficznych miejsca dla widzów poruszających się na wózkach są specjalnie przygotowywane. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wcześniejsze poinformowanie nas przy zakupie biletu (bądź telefonicznie przed przybyciem – tel. 22 505 92 20), że istnieje potrzeba zarezerwowania miejsca dla widza na wózku.
- Na widowni Dużej Sceny miejsca dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi dostosowane są tylko na parterze.
- Obsługa widowni doradzi, jak najwygodniej dotrzeć do wybranego miejsca.
- Z uwagi na warunki techniczne i architektoniczne liczba miejsc na sali dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi jest ograniczona.
- Ze względów technicznych i bezpieczeństwa Teatr zastrzega sobie prawo wyłączenia miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich na wybrane wydarzenia.
- Cena biletu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim równa jest cenie wejściówki na dane wydarzenie/spektakl.
- Na Scenie Kameralnej, na Dużej Scenie (na parterze) oraz w kasach biletowych teatru dostępne są pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących. 
- Część z naszych spektakli dostępna jest z audiodeskrypcją (dla osób niewidomych lub niedowidzących). Informacje o tym znajdują się w repertuarze.
- Akceptujemy obecność psów przewodników.
- Publicznie dostępne miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się od strony ulicy Kazimierza Karasia (bezpośrednio przed wejściem głównym na Dużą Scenę) oraz od strony ulicy Sewerynów (przed wejściem na Scenę Kameralną).
- W budynku Teatru oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Więcej informacji na podstronie: DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI.

***

Zapraszamy do przyłączenia się do grona odbiorców newslettera Teatru Polskiego.
Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana