WYSTAWA: Portrety osobowości kultury w interpretacji Marka Kotarby - druga odsłona Teatr Polski

29.10.2020, Scena Kameralna

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy, którą będziemy gościć w Teatrze Polskim w dniach 29 października 2020 - 30 czerwca 2021 r.
Wystawa dostępna będzie do obejrzenia we foyer Teatru przed i po spektaklach. Bilet wstępu na przedstawienie uprawnia do obejrzenia wystawy w danym dniu.

Inteligencja to grupa kojarzona z otwartością na dialog, szacunkiem dla sztuki, myśleniem w kategoriach społecznych. Dziś szczególnie potrzeba nam tych wartości. Tego, co łączy. Poczucia obowiązku oraz idei pracy dla dobra wspólnego. Z takiej potrzeby narodził się projekt i INTELIGENCJO WRÓC! Jest on zaproszeniem do debaty na temat znaczenia inteligenckiego etosu, dzisiejszej roli inteligencji, jej współczesnej misji. Pomysłodawca projektu - Marek Kotarba, niezależny malarz, grafik, rzeźbiarz i projektant - stworzył ten projekt jako hołd dla najważniejszych osobowości kultury i sztuki w Polsce. Jego wyrazem jest prezentowana tu wystawa. Oprócz tradycyjnych portretów Marek Kotarba stworzył również coś osobistego, abstrakcyjnego, gdzie model jest pretekstem do narracji i wypowiedzi twórczej. Te kompozycje - KOTARBANY – są autorską techniką, połączeniem malarstwa z płaskorzeźbą wykonaną z białej porcelany.

Marek Kotarba - twórca kotarbanów, artysta niezależny, interdyscyplinarny, mieszka i tworzy w Warszawie. Studiował w Europejskiej Akademii Sztuk. Obok malarstwa zajmuje się również ceramiką i rzeźbą, portrecista. Prace artysty znajdują się w zbiorach kolekcjonerów z Polski, Europy, Kanady, USA, Izraela oraz w Muzeum Narodowym w Warszawie oddział Nieborów, w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, w Międzynarodowym Muzeum Ceramiki w Faenzie (Włochy)

Dodatkowo zapraszamy na strony: www.kotarbadesign.com, www.facebook.com/MarekKotarbaGallery, www.facebook.com/InteligencjoWroc .