Koncert "Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie" 2017

11.12.2017, Duża Scena

Renata Przemyk, Grażyna Szapołowska, Krzysztof Kiliański, Paweł Kukiz, Andrzej Seweryn, Muniek Staszczyk, Mieczysław Szcześniak wystąpią w niezwykłym koncercie „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie”.

Koncert w Teatrze Polskim - 11 grudnia 2017 r
Pieśni Gintrowskiego zaśpiewają również Ola Gintrowska, bliska krewna barda, oraz jego córka Julia. Gwiazdom towarzyszyć będzie chór oraz orkiestra pod batutą Jana Stokłosy, który ponownie podjął się aranżacji utworów barda i jest kierownikiem muzycznym projektu. Dyrektorem artystycznym i producentem koncertu jest Gabriela Gusztyn-Popławska, a reżyserem - Krzysztof Adamski.

W programie koncertu znalazły się przede wszystkim utwory skomponowane przez Gintrowskiego w pierwszej połowie lat 80-tych lub kojarzone z tamtym okresem jego twórczości. W aranżacjach Jana Stokłosy wybrzmią m.in. „Kantyczka z lotu ptaka”, „Autoportret Witkacego”, „Wróżba”, „Maj za majem”, „Pani Bovary” czy „Pieśń o śnie”. Nie zabraknie też ”Murów” w wyjątkowym wykonaniu.

„Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie”
„Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie” to druga edycja wyjątkowego projektu, który ma służyć upamiętnieniu osoby Przemysława Gintrowskiego. Artysty, który mówił, że sztuka powinna poruszać podstawowe wartości moralne i który do końca swoich dni głosem przypominał o tym, co najważniejsze. Koncert odbędzie się w pięć lat po śmierci barda, ale przede wszystkim - w przededniu rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, czasu tak mocno obecnego w jego twórczości.

Nagroda im. Przemysława Gintrowskiego
Podczas koncertu wręczona zostanie Nagroda Za Wolność W Kulturze im. Przemysława Gintrowskiego. Nagroda, przyznawana przez Kapitułę, w skład której wchodzą m.in. członkowie rodziny artysty, zostanie wręczona twórcy, który w swojej drodze artystycznej tak jak Gintrowski nie idzie a kompromisy i który jest wierny swoim wyborom, a wartościami, które determinują te wybory są prawda i wolność. Do 15 października można jeszcze nadsyłać zgłoszenia do nagrody, szczegóły na stronie www.gintrowski.pl.

Organizatorzy i partnerzy koncertu
Organizatorem koncertu „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie” jest Fundacja im. Przemysława Gintrowskiego. Współorganizatorem – FINA. Mecenat nad koncertem objęły PGNiG i Grupa Lotos. Partnerami wydarzenia są LOTTO i Fundacja Książąt Czartoryskich. Patronat medialny nad koncertem sprawują tygodnik „Wprost”, tygodnik „Do Rzeczy”, Telewizja Polska, RMF Classic.

Fundacja im. Przemysława Gintrowskiego powstała w celu ochrony imienia, wizerunku i spuścizny artystycznej zmarłego w 2012 r. kompozytora, muzyka i barda oraz zachowania pamięci o jego twórczości. Fundację powołali członkowie najbliższej rodziny barda. Więcej informacji na www.gintrowski.pl. Tam również znajduje się zapis pierwszej edycji koncertu, który odbył się w 2016 r. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

SPRZEDAŻ BILETÓW:
UWAGA - BILETY WYPRZEDANE!
Kasa biletowa Teatru Polskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 6
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

*
Teatr informuje, że nie ponosi odpowiedzialności za kształt artystyczny wydarzeń realizowanych w jego siedzibie przez podmioty trzecie oraz za treść materiałów promocyjnych dotyczących takich wydarzeń. Informacje o wydarzeniu pochodzą z materiałów promocyjnych organizatora.