CYKL: Salony poezji

Spotkania ze znakomitą poezją w mistrzowskich interpretacjach

Teatr Polski promuje nie tylko literaturę dramatyczną. Podczas Salonów Poezji, odbywających się najczęściej w niedzielne południe na Dużej Scenie, przybliżamy naszym widzom utwory wybranych poetów – tych znanych i tych, którzy niesłusznie rzadziej są przypominani.

DOTYCHCZASOWE SALONY POEZJI W RAMACH CYKLU:

SEZON 2010/2011

23.01.2011 - Jan Twardowski. Jestem bo jesteś. /Anna Dymna, Andrzej Seweryn/
27.02.2011 - Jan Kochanowski /Halina Łabonarska, Jerzy Trela/
13.03.2011 - Erotyka w poezji polskiej /Ewa Domańska, Izabela Kuna, Katarzyna Stanisławska, Sławomir Głazek, Maciej Mikołajczyk, Maksymilian Rogacki i Leszek Teleszyński/
27.03.2011 - Międzynarodowy Dzień Teatru. Cały świat to scena /Marta Alaborska, Grażyna Barszczewska, Łucja Żarnecka, Wojciech Czerwiński, Dominik Łoś/
10.04.2011 - Jerzy Liebert. Bliżej smutku, daleki już jestem od złości /Anna Seniuk, Andrzej Seweryn/
08.05.2011 - "Hiob" Karola Wojtyły /Halina Łabonarska, Maria Pakulnis, Paweł Ciołkosz, Marek Kudełko/
22.05.2011 - Julia Hartwig. Mówiąc nie tylko do siebie /Zofia Kucówna/
05.06.2011 - W bajkach wszystko jest możliwe. Poezja dla dzieci w Centrum Nauki Kopernik /Marta Alaborska, Paweł Koślik, Izabella Bukowska, Piotr Bajtlik/
19.06.2011 - Sonety Szekspira /Lidia Sadowa, Magdalena Smalara, Paweł Ciołkosz, Jarosław Gajewski/

SEZON 2011/2012

16.10.2011 - Tadeusz Różewicz /Marta Kurzak, Ignacy Gogolewski/
06.11.2011 - Poezja lwowska /Zbigniew Chrzanowski oraz aktorzy Teatru Ludowego we Lwowie: Jerzy Głybin, Artur Łucyk, Jadwiga Pechaty/
13.11.2011 - Czesław Miłosz. Traktat teologiczny /Andrzej Seweryn, Olgierd Łukaszewicz/
04.12.2011 - Bursa/Wojaczek /Paweł Krucz, Paweł Ciołkosz, Anna Cieślak, Marta Kurzak/
18.12.2011 - Poezja świąteczna /Katarzyna Stanisławska, Adam Biedrzycki, Anna Nehrebecka, Jerzy Schejbal, Halina Łabonarska, Sławomir Głazek, Grażyna Barszczewska, Jarosław Gajewski/
15.01.2012 - Haiku Klasik Poetry /Dariusz Brzóska-Brzóskiewicz, Stanisław Sojka/
10.02.2012 - Broniewski – Tak! W 50 rocznicę śmierci poety /Grzegorz Gierak, Paweł Krucz/
12.02.2012 - Skamandryci /Andrzej Łapicki, Małgorzata Lipmann/
19.02.2012 - Wisława Szymborska /cały zespół Teatru Polskiego/
25.03.2012 - Poezja wileńska /Alvida Bajor, Miroslav Šeibak, Marcin Zoruba, Inesa Starkovska/
15.04.2012 - Sonety Szekspirowskie (przekład Barańczak/Słomczyński/Kamiński) /Andrzej Seweryn, Stanisław Sojka/
06.04.2012 - Zygmunt Krasiński /Bogusław Kierc, Krystian Modzelewski/
20.05.2012 - Spotkanie z Mają Komorowską
01.06.2012 - Salon bajek z okazji Dnia Dziecka /Grażyna Barszczewska, Piotr Cyrwus, Paweł Krucz/
03.06.2012 - Polska poezja barokowa /Grażyna Barszczewska, Łucja Żarnecka, Krzysztof Kumor/
17.06.2012 - Miron Białoszewski /Leszek Teleszyński, Jarosław Gajewski, Maksymilian Rogacki/

SEZON 2012/2013 

30.09.2012 - Koncert laureatów 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
21.10.2012 - Halina Poświatowska /Anna Cieślak, Joanna Halinowska, Lidia Sadowa/
04.11.2012 - Rozmowy z duchami /Marta Alaborska, Halina Łabonarska, Jerzy Schejbal, Leszek Teleszyński/
25.11.2012 - Bitnicy. Ginsberg contra Bukowski /KORA, Marek Dyjak, prof. Jerzy Bralczyk, Bohdan Zadura, Janusz Zalewski, Kamil Sipowicz/
09.12.2012 - Jacek Kaczmarski /Szymon Pawlicki, Andrzej Seweryn/  
16.12.2012 - Salon poezji świątecznej: "Jest taki dzień" /Grażyna Barszczewska, Ewa Domańska, Krzysztof Kumor, Ewa Makomaska, Krystian Modzelewski, Antoni Ostrouch/
27.01.2013 - Księga Mądrości /Jerzy Radziwiłowicz, Andrzej Seweryn/
10.02.2013 - Wyznania noblistów /Krystyna Janda, Daniel Olbrychski/
17.02.2013 - Na cześć miłości /Joanna Trzepiecińska, Piotr Bajtlik, Krzysztof Kwiatkowski, Krystian Modzelewski/
10.03.2013 - Fredro - satyry i pamflety /Szymon Kuśmider, Marcin Kwaśny/
24.03.2013 - Staropolska poezja pasyjna /Jerzy Zelnik, Halina Łabonarska/
14.04.2013 - Miłość jest odpowiedzią. Teksty Benedykta XVI i Jana Pawła II /Ignacy Gogolewski,Olgierd Łukaszewicz/ 
28.04.2013 - Norwid /Małgorzata Kożuchowska, Andrzej Seweryn/
12.05.2013 - Herbert /Krzysztof Globisz, Paweł Krucz/
26.05.2013 - Kwiaty polskie /Joanna Halinowska, Zuzanna Lipiec, Małgorzata Lipmann, Sławomir Głazek, Dominik Łoś, Maksymilian Rogacki/ 
09.06.2013 - SALON POEZJI NIEPOWAŻNEJ: Limeryki polskie /Magdalena Smalara, Natalia Sikora, Adam Biedrzycki, Szymon Kuśmider/

SEZON 2013/2014

29.09.2013 - Osiecka/Młynarski /Artur Barciś/
06.10.2013 - Koncert laureatów 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
27.10.2013 - Święty Augustyn / Bogusława Kierca, Rozalia Kierc/
10.11.2013 - Koncert laureatów Konkursów Norwidowskich na Mazowszu
17.11.2013 - Magiczna polskość – poezja polskich Amerykanów /Magdalena Cielecka, Cezary Kosiński, Gwido Zlatkes, Janusz Zalewski/
01.12.2013 - SALON POEZJI w Europejskim Roku Obywateli
08.12.2013 - SALON POEZJI ŚWIĄTECZNEJ /Grażyna Barszczewska, Izabella Bukowska,Wojciech Czerwiński/
19.01.2014 - Homer /Marta Kurzak, Tomasz Brzostek, Bogusław Kierc, Szymon Kuśmider, Krzysztof Kumor/
02.02.2014 - Apokalipsa /cały zespół aktorski Teatru Polskiego/
23.02.2014 - SALON POEZJI UKRAIŃSKIEJ /Olena Leonenko, Mariusz Bonaszewski/
02.03.2014 - "Pieśni solarne". Kamil Sipowicz i Witold Popiel
08.03.2014 - Poeci STS-u w 60. rocznicę powstania Teatru /Ewa Domańska, Joanna Halinowska, Rafał Królikowski, Paweł Krucz oraz Kazimiera Utrata, Ryszard Pracz/
16.03.2014 - Wędrówka za przestrzenią – hymny "Rygwedy" /Joanny Jurewicz, Piotr Cyrwus, Wiesław Komasa, Jerzy Schejbal/
30.03.2014 - Ewa Lipska /Anna Dymna, Anna Polony, Ewa Lipska, Andrzej Seweryn/
11.05.2014 - Poeci pieśni Moniuszkowskich /studenci wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina/
18.05.2014 - Monologi Szekspirowskie /Agnieszka Grochowska, Lidia Sadowa, Jarosław Gajewski, Zdzisław Wardejn/

SEZON 2014/2015

21.09.2014 - Baśnie Andersena /Anna Cieślak, Ewa Makomaska, Piotr Cyrwus/
05.10.2014 - Koncert Laureatów 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
19.10.2014 - "Biblio, ojczyzno moja..." Poezja Romana Brandstaettera /Halina Winiarska, Jerzy Kiszkis, na wiolonczeli - Jerzy Wołochowicz/
11.11.2014 - Norwid /laureaci konkursów Norwidowskich na Mazowszu oraz Natalia Sikora, Ewa Makomaska, Jarosław Gajewski/
07.12.2014 - Salon poezji egipskiej /Marta Alaborska, Dominik Łoś, prof. Adam Łukaszewicz z Instytutu Archeologii UW/
14.12.2014 - Salon poezji świątecznej: Betlejem polskie /cały zespół aktorski Teatru Polskiego/
11.01.2014 - Salon poezji: Taras Szewczenko /Olena Leonenko, Adam Biedrzycki, Krzysztof Kwiatkowski, Andrzej Seweryn/
01.02.2015 - Poeci Wesela - Tetmajer, Rydel, Wyspiański /Mariusz Benoit, Marcin Kwaśny, Szymon Kuśmider, Wojciech Sławiński (wiolonczela)/
15.02.2015 - Stanisław Barańczak /Maja Barełkowska, Grażyna Barszczewska, Joanna Halinowska, Anna Nehrebecka, Tomasz Brzostek, Dominik Łoś, Krystian Modzelewski, Jarosław Gajewski, Damian Marat (trąbka)/
22.02.2015 - Zbigniew Herbert "Pan Cogito" /aktorzy z Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie/
08.03.2015 - Poetki Beat Generation /Joanna Halinowska, Lidia Sadowa, Szymon Kuśmider, Janusz Zalewski, Jagoda Jabłonowska/
22.03.2015 - Poezja ks. Janusza Pasierba pt. „Każda miłość to miejsce zupełnie osobne” /Maria Wilczek, Maja Komorowska, Piotr Moss, Piotr Wojciechowski/
19.04.2015 - Poezja żydowska /Ewa Makomaska, Wojciech Czerwiński, Jerzy Schejbal/
26.04.2015 - William Szekspir /Joanna Halinowska, Afrodyta Weselak, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Dominik Łoś, Krystian Modzelewski, Maksymilian Rogacki/
10.05.2015 - Ocalasz albo gubisz Pospolitą rzecz /Anna Cieślak, Anna Nehrebecka, Natalia Sikora, Joanna Trzepiecińska, Piotr Bajtlik, Wojciech Czerwiński, Jarosław Gajewski, Paweł Krucz, Dominik Łoś, Jerzy Wołochowicz (wiolonczela/
24.05.2015 - Ficowski/Papusza/Lorca /Joanna Halinowska, Paweł Ciołkosz, Krystian Modzelewski, Arturo "El Polaco" Muszyński (gitara flamenco)/

SEZON 2015/2016

11.10.2015 -Wojtyła, Barańczak, Pilch /Grażyna Barszczewska, Anna Nehrebecka, Jarosław Gajewski/
25.10.2015 - Koncert laureatów 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
15.11.2015 - Antoni Słonimski „Popiół i wiatr” /Tomasz Błasiak, Daniel Olbrychski, muzyka: Anna Siek/
22.11.2015 - SALON POEZJI ARABSKIEJ: Adonis /Maja Barełkowska, Anna Cieślak, Joanna Halinowska, Natalia Sikora, gość specjalny: dr George Yacoub/
10.12.2015 - Salon poezji Jacka Cygana /Lidia Sadowa, Natalia Sikora, Joanna Trzepiecińska, Szymon Kuśmider, Andrzej Seweryn, Jacek Cygan, muzyka: Mateusz Bednarczyk/
20.12.2015 - SALON POEZJI ŚWIĄTECZNEJ: Betlejem Polskie /z udziałem Zespołu Aktorskiego Teatru Polskiego/
24.01.2016 - Adam Zagajewski /z udziałem poety, muzyka: Adam Rosa/
14.02.2016 - SALON POEZJI MIŁOSNEJ /Anna Cieślak, Joanna Trzepiecińska, Afrodyta Weselak, Piotr Bajtlik, Krzysztof Kwiatkowski, Marcin Kwaśny; muzyka: Antonina Golachowska, Szymon Nidzworski/
28.02.2016 - Josif Brodski /Maja Barełkowska, Tomasz Błasiak, Piotr Cyrwus, muzyka: Piotr Proniuk/
13.03.2016 - Waldemar Kocoń /Joanna Trzepiecińska, Daniel Olbrychski, Jerzy Schejbal, muzyka: Adam Rossa/
20.03.2016 - Żegnam Cię, NOSOROŻCZE /utwory Stanisława Barańczaka ze zbioru "Żegnam cię Nosorożcze: Kompletne Bestiarium Zniechęconego Zoologa" czytali: Anna Cieślak, Joanna Halinowska, Natalia Sikora, Mirella Kurkowska, Paweł Krucz, Szymon Kuśmider/
24.04.2016 - William Szekspir /Sonety szekspirowskie czytali: Grażyna Barszczewska, Ewa Makomaska, Jarosław Gajewski, Marcin Kwaśny/
08.05.2016 - Poezja ks. Janusza Pasierba /Maja Komorowska, Krzysztof Kumor, Maria Wilczek/

SEZON 2016/2017

9.10.2016 - Koncert laureatów 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
27.11.2016 - Mandelsztam/Achmatowa /Anna Cieślak, Bronisław Cieślak/
11.12.2016 - Bob Dylan /Izabella Bukowska, Joanna Halinowska, Tomasz Błasiak, Paweł Krucz, muzyka - Filip Łobodziński/
18.12.2016 - SALON POEZJI ŚWIĄTECZNEJ: "Tym czasom. Oratorium na Boże Narodzenie" Wystana Hugh Audena /z udziałem Zespołu Aktorskiego Teatru Polskiego/
15.01.2017 - Gilgamesz /Maja Barełkowska, Piotr Bajtlik, Marcin Jędrzejewski, Marcin Kwaśny, Antoni Ostrouch/
05.02.2017 - Janusz Szuber /Szymon Kuśmider, Jerzy Schejbal, wprowadzenie: Antoni Libera/
26.02.2017 - Opowiadania Mrożka /Jacek Fedorowicz/
19.03.2017 - Urszula Kozioł /Urszula Kozioł, Marta Alaborska, Izabella Bukowska, Joanna Trzepiecińska/
26.03.2017 - Teatr Rysowania. Henryk Cześnik i poeci /Henryk Cześnik, Andrzej Seweryn, Jacek Dehnel, Jarosław Mikołajewski, Piotr Matywiecki, Tadeusz Dąbrowski, muzyka - Olo Walicki/
02.04.2017 - Iwan Franco "Mojżesz" /Marta Alaborska, Izabella Bukowska, Ewa Domańska, Ewa Makomaska, Piotr Bajtlik, Tomasz Błasiak, Wojciech Czerwiński, Krystian Modzelewski, Andrzej Seweryn/
7.05.2017 oraz 11.06.2017 - Wojciech Młynarski. In memoriam /Grażyna Barszczewska, Anna Cieślak, Lidia Sadowa, Ewa Makomaska, Joanna Trzepiecińska, Adam Biedrzycki, Piotr Cyrwus, Krzysztof Kwiatkowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Mastalerz/
04.06.2017 - Anna Świrszczyńska i Czesław Miłosz – dwugłos o życiu, miłości i odchodzeniu /Maja Barełkowska, Piotr Cyrwus/

SEZON 2017/2018

17.09.2017 - Poeta pamięta. 17 września ‘39 /Joanna Trzepiecińska, Marcin Kwaśny, Antoni Ostrouch, muzyka: Mateusz Stankiewicz/
01.10.2017 - 100 SALON POEZJI: Jestem, bo jesteś. Poezja ks. Jana Twardowskiego /zespół aktorski Teatru Polskiego, gość specjalny: Anna Dymna, muzyka: Szymon Nidzworski, Aleksander Dębicz/
08.10.2017 - Koncert laureatów 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
29.10.2017 - Mikołaj Rej "Żywot Józefa" /Ewa Domańska, Joanna Halinowska, Ewa Makomaska, Adam Biedrzycki, Piotr Cyrwus, Wojciech Czerwiński, Marcin Jędrzejewski, Dominik Łoś, Paweł Krucz, Krzysztof Kumor, Szymon Kuśmider, Krystian Modzelewski, Antoni Ostrouch, Maksymilian Rogacki, muzyka: Jacek Urbaniak/
12.11.2017 - O Polsce /Grażyna Barszczewska, Anna Cieślak, Dominik Łoś, Krzysztof Kumor, Antoni Ostrouch, muzyka: Adam Rossa/
03.12.2017 - Wasyl Stus /Marta Alaborska, Izabella Bukowska, Ewa Domańska, Ewa Makomaska, Piotr Bajtlik, Tomasz Błasiak, Wojciech Czerwiński/
17.12.2017 - SALON POEZJI ŚWIĄTECZNEJ /zespół aktorski Teatru Polskiego, muzyka: Urszula Borkowska/

SEZON 2018/2019

07.10.2018 - Koncert laureatów 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
09.12.2018 - SALON POEZJI w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego: Ciuciubabka 
16.12.2018 - SALON POEZJI ŚWIĄTECZNEJ: Pastorałka /Ewa Domańska, Barbara Kurzaj, Ewa Makomaska, Dorota Stalińska, Katarzyna Strączek, Marcin Bubółka, Wojciech Czerwiński, Krzysztof Kwiatkowski, Krystian Modzelewski, Antoni Ostrouch/
17.02.2019 - Kazimierz Wierzyński //Grażyna Barszczewska, Hanna Skarga, Tomasz Błasiak, Przemysław Wyszyński, muzyka: Aleksander Dębicz/
31.03.2019 - Rainer Maria Rilke /Eliza Borowska, Ewa Domańska, Piotr Bajtlik, Marcin Bubółka, Maksymilian Rogacki, muzyka: Antonina Nidzworska, Szymon Nidzworski/

SEZON 2019/2020

06.10.2019 - Koncert Laureatów 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
10.11.2019 - "Spoon River" Edgara Lee Mastersa /Eliza Borowska, Ewa Domańska, Hanna Skarga, Tomasz Błasiak, Adam Cywka, Jerzy Schejbal, muzyka: Bartosz Łęczycki/
24.11.2019 - Adam Mickiewicz /Tomasz Drabek, Krystian Modzelewski, Jerzy Schejbal, Antoni Ostrouc, muzyka: Marcin Odyniec/
15.12.2019 - Salon Poezji Świątecznej /zespół aktorski Teatru Polskiego, muzyka: Bogusława Bajor/
19.01.2020 - Ignacy Krasicki "Monachomachia, czyli Wojna mnichów" /Adam Biedrzycki, Tomasz Błasiak, Marcin Jędrzejewski, Jakub Kordas, Paweł Krucz, Dominik Łoś, Antoni Ostrouch, Jerzy Schejbal, Andrzej Seweryn/
SALONY POEZJI ONLINE:
10.05.2020 - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska /Marta Alaborska, Grażyna Barszczewska, Marta Dąbrowska, Katarzyna Herman, Barbara Kurzaj, Katarzyna Skarżanka, Katarzyna Strączek/
22.05.2020 - Bolesław Leśmian /Michał Barczak, Marek Bocianiak, Marcin Bubółka, Adam Cywka, Andrzej Danieluk, Tomasz Drabek, Sławomir Głazek, Paweł Krucz, Cezary Łepek, Tomasz Marczyński, Krystian Modzelewski, Antoni Ostrouch, Antoni Paradowski, Pranay Pawlicki, Maksymilian Rogacki, Piotr Sędkowski/
13.08.2020 - Jędrzej Kitowicz "Opis obyczajów za panowania Augusta III" /Ewa Domańska, Katarzyna Skarżanka, Katarzyna Strączek, Ewa Makomaska, Marta Alaborska, Izabella Bukowska, Joanna Trzepiecińska, Katarzyna Herman, Hanna Skarga, Marta Kurzak, Barbara Jonak, Krzysztof Kwiatkowski, Marcin Jędrzejewski, Szymon Kuśmider, Jerzy Schejbal, Maksymilian Rogacki, Marcin Bubółka, Przemysław Wyszyński, Tomasz Drabek, Dominik Łoś, Jakub Kordas/

SEZON 2020/2021

SALONY POEZJI ONLINE:
13.10.2020 - Tadeusz Boy-Żeleński "Słówka" /Marta Dąbrowska, Katarzyna Herman, Barbara Jonak, Katarzyna Strączek, Joanna Trzepiecińska, Adam Cywka, Wojciech Czerwiński, Krzysztof Kwiatkowski, Antoni Ostrouch, Maksymilian Rogacki, Jerzy Schejbal/
05.11.2020 - Konstanty Ildefons Gałczyński "Liryki" /Marta Alaborska, Anna Cieślak, Marta Dąbrowska, Barbara Jonak (Kurzaj), Ewa Makomaska, Katarzyna Skarżanka, Marcin Bubółka, Jakub Kordas, Krystian Modzelewski, Jerzy Schejbal/
09.11.2020 - Ernest Bryll /Marta Alaborska, Eliza Borowska, Marta Dąbrowska, Barbara Jonak, Marcin Bubółka, Wojciech Czerwiński, Marcin Jędrzejewski, Krystian Modzelewski, Antoni Ostrouch/
08.12.2020 - Koncert Laureatów 65 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
15.12.2020 - Jarosław Iwaszkiewicz /Grażyna Barszczewska, Eliza Borowska, Marta Dąbrowska, Katarzyna Herman, Barbara Jonak, Marcin Bubółka, Marcin Jędrzejewski, Jakub Kordas, Antoni Ostrouch, Jerzy Schejbal/
26.12.2020 - Salon Poezji Świątecznej /zespół aktorski Teatru Polskiego/
07.01.2021 - Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski "Piosenki mówione" /zespół aktorski Teatru Polskiego/
03.03.2021 - Dżalaluddin Rumi /Grażyna Barszczewska, Eliza Borowska, Katarzyna Strączek, Joanna Trzepiecińska, Adam Biedrzycki, Adam Cywka, Jakub Kordas, Krzysztof Kwiatkowski, Jerzy Schejbal/
13.03.2021 - Sławomir Mrożek "Czekoladki dla Prezesa" część 1 /Marta Alaborska, Izabella Bukowska, Dorota Bzdyla, Anna Cieślak, Marta Dąbrowska, Katarzyna Skarżanka, Katarzyna Strączek, Joanna Trzepiecińska, Tomasz Błasiak, Marcin Bubółka, Wojciech Czerwiński, Tomasz Drabek, Paweł Krucz, Szymon Kuśmider, Dominik Łoś, Maksymilian Rogacki/
20.03.2021 - Sławomir Mrożek "Czekoladki dla Prezesa" część 2 /Grażyna Barszczewska, Eliza Borowska, Ewa Domańska, Ewa Makomaska, Hanna Skarga, Adam Biedrzycki, Adam Cywka, Krzysztof Kwiatkowski, Marcin Jędrzejewski, Jakub Kordas, Krystian Modzelewski, Antoni Ostrouch, Jerzy Schejbal, Przemysław Wyszyński/
03.04.2021 - Tadeusz Nowak "Psalmy" /Marta Alaborska, Marcin Bubółka, Izabella Bukowska, Dorota Bzdyla, Anna Cieślak, Wojciech Czerwiński, Marta Dąbrowska, Ewa Domańska, Tomasz Drabek, Marcin Jędrzejewski, Ewa Makomaska, Krystian Modzelewski, Antoni Ostrouch, Hanna Skarga, Katarzyna Skarżanka/
30.04.2021 - Adam Zagajewski. In memoriam /Ewa Domańska, Dorota Landowska, Ewa Makomaska, Hanna Skarga, Katarzyna Skarżanka, Marcin Bubółka, Wojciech Czerwiński, Tomasz Drabek, Szymon Kuśmider, Maksymilian Rogacki, Przemysław Wyszyński/
05.06.2021 - Pablo Neruda /Grażyna Barszczewska, Eliza Borowska, Izabella Bukowsk, Ewa Domańska, Marta Dąbrowska, Dorota Landowska, Ewa Makomaska, Katarzyna Skarżanka, Katarzyna Strączek, Joanna Trzepiecińska, Adam Biedrzycki, Marcin Bubółka, Adam Cywka, Wojciech Czerwiński, Tomasz Drabek, Marcin Jędrzejewski, Jakub Kordas, Szymon Kuśmider, Maksymilian Rogacki/