Z życia teatru

23.11.2023

141. rocznica urodzin Arnolda Szyfmana

Dziś mija 141. rocznica urodzin Arnolda Szyfmana – „smarkaczowatego kręcipięty”, który odmienił oblicze warszawskich teatrów.

Więcej >
21.11.2023

Laureaci IX edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu. Wybrać Wolność

Drogie Uczestniczki i Drodzy Uczestnicy Festiwalu!
Informujemy, że laureatem tegorocznej - IX edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu. Wybrać Wolność - została grupa – "Teatr Tak-Ale" – z Centrum Artystycznego „Scena” w Sulejówku za spektakl: „Krzyk Niemy”. Grupa doceniona została przez komisję za własne, oryginalne odczytanie przez młodzież zaproponowanej literatury, za fantazję i kreatywność w poszukiwaniu teatralnego języka, w tym zastosowaniu ciekawych rozwiązań interpretacyjnych, inscenizacyjnych, a także za podejmowanie ważnych dla młodzieży problemów i tematów.

Więcej >
19.10.2023

Warsztaty towarzyszące spektaklom "Mały Książę", "Przygody Koziołka Matołka", "Antygona"

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach teatralnych i filozoficznych towarzyszących naszym spektaklom "Mały Książę", "Przygody Koziołka Matołka" oraz "Antygona". Warsztaty odbywają się po spektaklach, trwają od 30 do 70 minut i są realizowane w grupach do 30 osób.

Więcej >
06.10.2023

Modernizacja windy towarowo-osobowej w Teatrze Polskim w Warszawie

Zadanie inwestycyjne: „Modernizacja windy towarowo-osobowej w Teatrze Polskim w Warszawie” zrealizowane zostało w 2023 r.

Więcej >
28.09.2023

Tytuły "Mistrza rzemiosł artystycznych" dla pracowników Teatru Polskiego

Z wielką radością informujemy, że dwójka pracowników Teatru Polskiego w Warszawie, z wieloletnim stażem pracy w naszym Teatrze: Pani Michalina Sieczko z pracowni krawieckiej damskiej i Pan Janusz Przepióra z pracowni malarskiej otrzymali z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego tytuł honorowy „Mistrz Rzemiosł Artystycznych”.

Więcej >